Ücretsiz Host Veren Siteler

hostingBedava hosting denildiğinde birçok kişi “aman allah korusun” diyordur eminim. fakat ben bu yazımda size mümkün olduğunca kendi denediğim ve sorunsuz bir şekilde yararlandığım bedava hosting firmalarını tanıtacağım.

www.000webhost.com

\

[ad#icerik-ad]
bedava ve reklamsız olarak size 1500 mb alan ve 100 gb aylık trafik sunan bu host bence en güvenilirlerden ve internet dünyasında fazla olmasada bir kariyer yapmış bir firma. 5 dakikanızı ayırarak üye olup hemen hostunuzu alabiliyorsunuz. ayrıca firma “affililate program” çerçevesinde sizin tavsiye linkinizle üye olan ve 3 ay kesintisiz host kullanan kullanıcılar karşılığında size 100$ ödeme yapıyormuş. “yapıyormuş” kelimesinden de anlayacağınız gibi ben ödeme almadım açıkçası alanı da görmedim. hostun belli şartları var tabii ki bunlar; sitenizin aylık belli bir trafiği olması gerekiyor. tabii bu trafik yüzlerce tekil hit değil. aylık 4.84$ ödeyerek de sınırsız alan ve sınırsız trafik imkanından faydalanabiliyorsunuz. domaininizin dns ayarlarını yaparak kendi domaininizi kullanabiliyorsunuz. kendi domaininiz yoksa üzülmeyin sitenin size verdiği ücretsiz domainlerden biriyle hemen başlayabiliyorsunuz. bedava hostunuza istediğiniz siteyi kurabiliyorsunuz mybb smf joomla vs..
www.the3dev.com

\

firma size reklamsız ve bedava olarak 10 gb alan 500gb trafik sunuyor. 1 ftp hesabı ve 1 adet de mail hesabı veriliyor. pek kullandığım bir firma değil. 4 ay kadar önce bir site kurmuştum kimsenin uğramadığı deneme amaçlı ama sitem silinmiş. tabii sitenize bakmazsanız tüm bedava host firmaları zaten silmektedir.

www.0adz.com

\

firma her ne kadar ön plana çıkmasada hizmetleri gayet iyi. 5500 mb alan ve 200 gb aylık trafik veriyor. tabii bunların yanında en önemli artı özelliği 50 mysql database ve 50 domain ekleyebilmeniz. “peki bu ne anlama gelir?” derseniz; bir hesap alarak bu hostta tam 50 site barındırabiliyorsunuz. sitede ayrıca otomatik script kurulumu (29 tane) ile anında sitenizi hazırlayabilirsiniz.

www.5gigs.net

firma size reklamsız ve bedava olarak 5 gb alan 30 gb trafik sunuyor. 1 ftp hesabı ve 1 adet de mail hesabı veriliyor. ayrıca otomatik script kurulumu ile anında sitenizi hazırlayabilirsiniz. ayrıca ücretsiz istatistik sistemi de mevcut.

www.freewebhostx.com

firma size reklamsız ve bedava olarak 10 gb alan 10 gb trafik sunuyor. 1 ftp hesabı ve 1 adet de mail hesabı veriliyor. yine otomatik script kurulumu ile anında sitenizi hazırlayabilirsiniz.

www.createandhost.com

firma size reklamsız ve bedava olarak 10 gb alan 30 gb trafik sunuyor. 1 ftp hesabı ve 1 adet mail hesabı veriliyor. sitede ayrıca otomatik script kurulumu (29 tane) ile anında sitenizi hazırlayabilirsiniz. 20 mysql database ve 20 domain ekleme yani tek hesapla 20 site barındırabilrsiniz.

www.trsitem.co.cc

reklamsız ve bedava olarak 300 mb alan 10 gb trafik sunuluyor. 1 ftp hesabı ve sınırsız mail hesabı veriliyor. otomatik script kurulumu (29 tane) ile anında sitenizi hazırlayabilirsiniz. 7 mysql database ve 6 domain ekleme yani tek hesapla 6 site barındırabilrsiniz. sitenin başka bir avantajı sitenin türkçe olması. firmadan host almak isterseniz gmail hesabınızın olması gerekiyor. başka mail adresleriyle bedava host alamıyorsunuz.

www.byethost.com

benim de 4 sitemi bedava olarak barındırdığım hiç bir eksi yönünü görmediğim bir hosting firmasıdır. firma size reklamsız ve bedava olarak 5.5 gb alan 200 gb trafik sunuyor. 1 ftp hesabı ve 1 adet mail hesabı veriliyor. sitede ayrıca otomatik script kurulumu ile anında sitenizi hazırlayabilirsiniz. 50 mysql database ve 50 domain ekleme yani tek hesapla 50 site barındırabilrsiniz. cpanele girdikten sonra “add domain” tıklayarak domain ekleyip dns ayarlarını yaptıktan sonra yine cpanelden “fantastico type installer” tıklayarak domaininizle hemen site kurabiliyorsunuz. ayrıca phpbb, smf vs.. forumları 2 dakikada kurabilirsiniz.

kolay gelsin….

Kaynak: bildirgec.org

6 thoughts on “Ücretsiz Host Veren Siteler

 1. çok teşekkürler, büyük yardımı dokundu, itinayla yazmışsınız emeğinize sağlık…

 2. Düşünenler için bir tanede benden gelsin :)
  000webhost.com adresini bilirler ücretsiz host kullananlar bu da firmanın gayet başarılı türkiye ayağı,

  Özellikler;

  2000MB Alan, 100GB Trafik
  PHP ve MySQL, Site Kurucu
  Reklam ya da Banner yok
  Türkçe Cpanel Ve Destek
  Link: http://api.hostinger.web.tr/redir/1080455

  Aldım 1 aydır kullanıyorum gayet memnunum. En önemlisi bir sorun yaşadığınızda biraz geç de olsa yardımcı olmaya çalışıyolar (ücretsiz yaralanıyo diye ben olsam yardım etmem:D ) sana puanım 10 hostinger!

 3. Bir önceki yorumda arkadaşın bahsettiği firmayı kullanan var mı? Hostinger Türkiye’yi şu sıralar çok duymaya başladım ama kullanan arkadaşlar varsa bilgi verebilirler mi acaba? Nasıldır?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *